• ×

  Atay Uslu

  Antalya Kaş doğumlu.

  İlk, Orta ve Lise eğitimimi Finike tamamladı.

  Üniversite eğitimini Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünde çok iyi derece ile tamamladı.

  1991-1999 yılları arasında Finike ve Kumluca’da tarım ve gıda sektöründe faaliyet gösteren aile işletmesi içinde yönetici olarak çalıştı.

  2000 yılında Kaymakam olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine başladı.

  Kamu yönetiminin yeniden yapılanması, güvenlik sektöründe sivil gözetiminin geliştirilmesi, AB fonlarından afet yönetimi, göç ve uyum politikaları, mülteci hukuku konularında çalışmalarda bulundu.

  1 yıl süreyle İngiltere Leicester Üniversitesi’nde dil eğitimi aldı ve İngiliz İdari Sistemi İncelemesinde bulundu.

  Eğirdir, Gediz Kaymakam Vekilliği; Yenişarbademli, Taşlıçay, İbradı Kaymakamlığı ve Van Vali Yardımcılığı görevlerinde bulundu.

  2011 yılında Van Vali Yardımcısı iken yaşanan deprem felaketi sonrası Deprem Koordinasyon Merkezi Yöneticiliğini yürüttü. 20 bin kalıcı konutun inşası, Yeni Van'ın kurulması çalışmalarında görev aldı.

  2013 yılında İçişleri Bakanlığı Göç İdaresi Genel Müdürlüğü Uyum ve İletişim Dairesi Başkanı olarak atandı.

  Düzenli göçmenlerle ve sığınmacılarla ilgili olarak "Türkiye’ye uyumları" konusunda proje uygulamaları ve politika oluşturma çalışmalarında bulundu. 

  Uluslararası koruma arayanların, sığınmacı ve göçmenlerin hak ve yükümlülükleri ve uyumu konusunda bilgi sunmak üzere Çok Dilli Yabancılar İletişim Merkezinin (YIMER-157)  kuruluş çalışmalarını koordine etti.

  2002 yılında Türkiye’de ilk açılan Ak Partinin Siyaset Akademisini tamamladı.

  1 Kasım 2015 Genel Seçimlerinde 26. Dönem Antalya Milletvekili seçildi.

  26 Dönem süresince TBMM İnsan Hakları İnceleme Komisyonu altında kurulan Mülteci Hakları Alt Komisyonu Başkanı olarak görev yaptı. Komisyon Mülteciler, Sığınmacılar ve Geçici Koruma Statüsünde bulunan Suriyeliler konusunda geniş kapsamlı “Göç ve Uyum Raporunu” hazırlayarak yayınladı.  

  İnsan Hakları İnceleme Komisyonu bünyesinde kurulan Göç ve Uyum Alt Komisyonu Başkanlığı ve Akdeniz Parlamenter Asamblesi (Akdeniz-PA) Türk Grubu Üyeliği görevlerini devam ettirmekte.

  2016 –2017 tarihleri arasında Genel Merkez Tanıtım ve Medya Başkan Yardımcılığı görevinde bulundu. Halen Sosyal Politikalar Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

  İngilizce biliyor.

  Seyhan Hanımla evli.

  Fatıma Sezen (9), Zeynep Hilal (7) ve Ayşe Ezgi (6)’nin Babası.

 • ×

  İbrahim Aydın

  Manavgat doğumlu. Karadeniz Teknik Üniversitesi Orman Fakültesi Orman  Mühendisliği Bölümü 1984 mezunudur.

  Orman Genel Müdürlüğü bünyesinde, Antalya Orman Bölge Müdürlüğü Akseki Orman İşletme Müdürlüğü'nde 1986 yılında Mühendis olarak göreve başladı. Askerlik sonrası Manavgat, Murtiçi ve Alanya Orman İşletme Şefliliği görevlerinin ardından 1995-2003 yılları arasında Alanya Orman İşletme Müdür Yardımcılığı, Gazipaşa ve Gündoğmuş Orman İşletme Müdürlüğü görevlerinde bulundu.

  Antalya Orman Bölge Müdürlüğü Koruma ve Silvikültür Şube Müdürlüğü Mühendisliği görevini yaparken 2003 yılında Antalya Orman Bölge Müdür Yardımcılığına atandı. Bu görevini yürütürken 2007 yılında Muğla Orman Bölge Müdürü olarak atandı. 2011 yılında İzmir Orman Bölge Müdürlüğü görevine atandı.

  Muğla ve İzmir Orman Bölge Müdürlüğü görevlerinde bulunduğu süre içinde Orman teşkilatı bünyesinde çok sayıda yurt dışı görev ve incelemelerde bulundu. Özellikle orman yangınlarıyla mücadele konusunda geliştirdiği ve uyguladığı çalışmalarla başarılı sonuçlar aldı. Muğla’da 3 yıl üst üste ödüle layık görüldü. Muğla ve İzmir Valilik Makamları tarafından başarılı çalışmalarından dolayı ödüllendirildi.

  Antalya Orman Bölge Müdürlüğündeki görevleri sırasında TMMOB Orman Mühendisleri Odası Batı Akdeniz Yönetim Kurulu üyeliğini yürüttü.
      
  Görev yaptığı süre içerisinde sportif ve sosyal alanlardaki faaliyetleri ile ön plana çıktı.
  2003-2007 Yılları arasında Antalya Orman Spor Kulübü Başkanlığı görevinde bulundu.

  Sosyal ve iş hayatıyla ilgili çok sayıda ödülü vardır.

  Kendisi ile ilgili yayınlanmış çok sayıda TV ve Gazete haberlerine Google ve Youtube gibi WEB ortamlarından ulaşılabilir.
   
  28 Mart 2004 yerel seçimlerinde Ak Parti Manavgat Belediye Başkanı Aday Adayı oldu.

  Yürütmekte olduğu Muğla Orman Bölge Müdürlüğü görevinden 10 Mart 2011 tarihinde ayrılıp, 11 Mart 2011 tarihinde Ak Parti Antalya İl Teşkilatına Milletvekilliği aday adaylığı başvurusunu yaptı.

  20 Mart 2011 tarihinde yapılan ve 74 aday adayının katıldığı Antalya Seçim Çevresi Milletvekili adayı teşkilat temayül yoklamasında birinci sırada yer aldı.

  25. Dönem Milletvekilliği Genel Seçimlerinde memleketi Antalya’dan Ak Parti Milletvekili Aday Adaylığı için yürütmekte olduğu İzmir Orman Bölge Müdürlüğü görevinden 10 Şubat 2015’te ayrıldı. Aday Adaylığı sürecinin ardından 7 Nisan 2015 tarihinde Yüksek Seçim Kuruluna sunulan listede Ak Parti Antalya 6. Sıra Milletvekili Adayı olarak gösterildi.

  Evli ve iki çocuk babasıdır.

 • ×

  Kemal Çelik

  Mülki İdari Amiri , Vali; Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesini bitirdi.

  Kaymakam, Mülkiye Başmüfettişi, Hakkari ve Merkez Valisi - Emniyet Genel Müdürü olarak görev yaptı.

  XXI. Dönem Antalya Milletvekili seçildi. Kamu İktisadi Teşebbüsleri Komisyonu Üyesidir.

  Evli, 3 Çocuk babasıdır.

  Çelik, iyi düzeyde İngilizce bilmektedir.

 • ×

  Mevlüt Çavuşoğlu

  1968 Alanya doğumludur. 1988 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden Uluslararası İlişkiler lisans derecesi aldı, 1991 yılında New York Long Island Üniversitesi’nde ekonomi alanında yüksek lisans yaptı. 1993 yılında Bilkent Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde özel öğrenci olarak doktora programına başladı. Jean Monnet bursuyla 1993-1995 yılları arasında London School of Economics’de (LSE) doktora çalışmasına devam etti. 

  AK Parti Kurucu Üyesidir. 22., 23., 24., 26. ve 27. Dönem Antalya Milletvekili olarak seçildi. Ocak-Aralık 2013 döneminde AK Parti Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevini yürüttü. TBMM Türkiye-ABD ve Türkiye-Japonya Parlamentolararası Dostluk Grubu Başkanlığı yaptı. 2003-2014 yılları arasında Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi’nde çeşitli görevlerde bulundu.

  2010-2012 yılları arasında AKPM Başkanlığı’na seçilerek bu görevi üstlenen ilk Türk Parlamenter oldu. 27 Ocak 2012 - 31 Ocak 2014 tarihleri arasında Venedik Komisyonu'nda AKPM'yi temsil etti. 7 Nisan 2014 tarihinde kendisine AKPM Onursal Başkanı unvanı verilmiştir. 

  26 Aralık 2013 - 29 Ağustos 2014 tarihleri arasında Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci olarak görev yaptı. 29 Ağustos 2014 - 30 Ağustos 2015 tarihleri arasında 62. Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti’nde Dışişleri Bakanı olarak görev aldı. 64. ve 65. Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti’nin Dışişleri Bakanı olarak yeniden atandı.

  İngilizce, Almanca ve Japonca biliyor. Evli ve 1 çocuk babasıdır.

 • ×

  Mustafa Köse

  27 Haziran 1977’de İstanbul Beyoğlu’nda doğdu. 

  İlköğrenimini Antalya Gazi Mustafa Kemal İlkokulu, ortaöğrenimi Antalya Anadolu Lisesi’nde tamamladı. 

  İstanbul  Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu. 2001 yılında Avukatlık görevini icra etmeye başladı, 2015 yılına kadar 14 yıl süreyle serbest Avukatlık yaptı.

  Köse, siyasi yaşamına AK Parti Antalya Gençlik Kolları'nda başladı. Gençlik Kollarında 2005 yılında getirildiği İl Başkan Yardımcılığı görevinden sonra, 2006 yılı haziran ayında gerçekleştirilen kongrede İl Ana Kademe Yönetim Kurulu üyeliğine seçildi. İl Yönetim Kurulu üyesi olarak eğitim çalışmalarında görev aldı. Teşkilat eğiticisi olarak il, ilçe ve belde teşkilatlarına 'AK Parti’nin Siyasi Kimliği' konusunda eğitimler verdi. 2007 yılında İl Başkan Yardımcılığı ve Teşkilat Başkanlığı görevine getirildi.

  Teşkilat Başkanlığı sırasında: 2007-2009 Seçimlerinde, Cumhurbaşkanlığı ve 12 Eylül Referandumlarında, Seçim Koordinasyon Merkezi Başkanlığı görevlerinde bulundu. 2011 şubat ayında Genel Merkez tarafından İl Başkanı olarak atandı. 10 Haziran 2012 tarihinde gerçekleştirilen 4. Olağan İl Kongresi'nde İl Başkanlığına seçildi.

  25. ve 26. Dönem Antalya Milletvekili seçildi. Halen, Anayasa Komisyonu üyesi ve Brezilya Dostluk Grubu Başkanı olan Köse, MKYK Üyesi seçilmeden önce AK Parti Grup Yönetim Kurulu üyeliği görevini ifa etti.

  Yeryüzü Vakfı'nın kurucusu ve halen Yönetim Kurulu Üyesidir. Geçmişte Yönetim Kurulunda görev aldığı Müsiad Antalya Şubesi'nin halen aktif üyesidir.

  İngilizce bilen Köse,  Evli ve üç çocuk babasıdır.

 • ×

  Sena Nur Çelik

  Sena Nur Çelik 1986 yılında doğdu. Antalya - Alanyalı'dır.

  Üsküdar Amerikan Lisesi’nden mezun oldu. Lisans eğitimini İngiltere'de Warwick Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde başarı derecesiyle tamamladı. Ardından, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nin denklik programından mezun oldu. London School of Economics’te Uluslararası Ticaret Hukuku alanında yüksek lisans yaptı. Uluslararası İnsan Hakları Hukuku, Avrupa Birliği Hukuku, Tahkim ve Sermaye Piyasaları konularına ilişkin çalışmalar yaparak, yüksek lisansını başarı derecesi ile tamamladı.

  Warwick Üniversitesi’nde uluslararası öğrenci temsilcisi ve London School of Economics’de Türk öğrenci grubu yönetim kurulu üyesi olarak görev yaptı. Lisans eğitimi sırasında, Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği ve çeşitli hukuk bürolarında staj yaptı.

  2011 yılından itibaren uluslararası bir hukuk firmasında, Türkiye’de ve yurtdışında, büyük altyapı projeleri, şirket birleşme ve devralma ile stratejik ortaklık  ve yeniden yapılandırma projeleri gibi ticari ve finansal işlemlerde önde gelen yabancı ve yerel yatırımcılara avukatlık ve danışmanlık hizmeti verdi.

  Çok iyi derecede İngilizce biliyor.